Warsztaty taneczne 34 Ogólnopolskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej w Kielcach 2007

Zespół Pieśni i Tańca "Kasianiecka" uczestniczył w 34 Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej w Kielcach. W czasie pobytu brał udział w warsztatach i konkursie zespołów folklorystycznych. Wraz z opiekunami tj. Teresą Kowalską, Katarzyną Berską i ze strony rodziców - p. Moczulską uczestnicy wyjeżdżali na basen na zajęcia rekreacyjne, zwiedzali muzea i zabytki Kielc.
Na warsztatach tanecznych pod okiem choreografa o specjalności sędziowskiej - pana Jacka Lewandowskiego zespoły przygotowywały się do koncertu galowego na Kadzielni. Występowaliśmy wraz z zespołami z Ukrainy "Podolskie malwy". Ponadto każdy zespół biorący udział w festiwalu promował własne środowisko (my też!) na korowodzie i jarmarku festiwalowym.Dzięki sponsorom mieliśmy wiele gadżetów, które wykorzystaliśmy do promocji.
Były to parasole, koszulki, różne rodzaje ciast i ciasteczek od zakładów piekarskich "Oskroba" w Celestynowie, kubki i baloniki od piekarni "Gromulski". Dużo materiałów dydaktycznych związanych z ochroną środowiska naturalnego i przyrodą otrzymaliśmy z nadleśnictwa dzięki panu Adamowi Gomółce (tata Pawła Gomółki). W przygotowaniu materiałów promocyjnych pomogli nam bardzo rodzice wyjeżdżających, a szczególnie pan Roman Ruśplo (tata Ady), który wymalował szyld "Kasianiecki" i na szklaneczkach herb Kałuszyna. Otrzymaliśmy także oprócz pieniędzy z Urzędu Marszałkowskiego, zegary z nadrukiem logo Mazowsza i albumy promocyjne. Nasze stoisko wyglądało więc imponująco. Skupiło się wokół nas wielu ludzi biorących udział w organizowanych przez nas konkursach i częstujących się produktami "Oskroby". Zapamiętamy też na długo występy na różnych scenach kieleckich wraz z innymi zespołami, w tym z Ukrainy i Strzelec Opolskich. Wróciliśmy do Kałuszyna z wyróżnieniem za poziom artystyczny zespołu, bagażem wspomnień i nowymi umiejętnościami, które będziemy pokazywać w najbliższym sezonie.

Autorem powyższego artykułu jest pani Teresa Kowalska.
Zdjęcia z Festiwalu można obejrzeć w fotogalerii.