KOŁO BIBLIJNENa zajęcia koła biblijnego uczęszczają uczniowie klas IV - VI, którzy wykazują chęć uczestniczenia w różnych formach życia religijnego i deklarują ochotę życia zgodnego z zasadami wiary i moralności chrześcijańskiej.
Zajęcia odbywają się w małych, kilkuosobowych grupach, które pozwalają na wykorzystanie posiadanej wiedzy z własnego doświadczenia, pomagają zaangażować się w pracę nad proponowaną tematyką.

20 września 2013r. członkowie Klubu Miłośników Książek oraz Koła Biblijnego spotkali się na wspólnym grillowaniu.
Po kilku szarych, deszczowych dniach, własnie w piątek pojawiło sie słońce, aby godnie pożegnać lato.
Apetyt na smakowite przysmaki z grilla dopisywał, a i dobrego humoru nia zabrakło nikomu.
Zdjęcia z biwaku można obejrzeć - tutaj.

10 V 2013r. koło biblijne udało się na rowerową wycieczkę do kaplicy "Na Zjawieniu". Zdjęcia można obejrzeć - tutaj.W piątek 5 kwietnia 2013r. członkowie koła biblijnego tworzyli śnieżne figury.

Pismo Święte było napisane w języku hebrajskim, aramejskim i greckim. W piątek 13 lutego, na zajęciach Koła Biblijnego, poznawaliśmy alfabet hebrajski.
Potrafimy już napisać swoje imię.


Na zajęciach koła biblijnego pojawiają się treści ekumeniczne. Rozmawiamy o tym, jak rozumieć odmienność innych religii, jak szanować cudze uczucia, poglądy i upodobania. Na początku listopada wybraliśmy się więc na wycieczkę do Warszawy "Szlakiem tolerancji religjnej", na którą zaprosiliśmy koleżanki i kolegów z klas IV - VI.Meczet Muzułmańskiej Gminy WyznaniowejSynagoga Nożyków - jedyna żydowska świątynia, która przetrwała II wojnę światowąKościół Ewangelicko - Augsburski pw. Trójcy ŚwiętejCerkiew Św. Marii Magdaleny - najpiękniejszy zabytek warszawskiej PragiKatedra warszawsko - praska pw. Św. Floriana

Więcej zdjęć z wycieczki znajduje się w "Fotogalerii" - cz. I, cz. II i cz. III.

Najpopularniejszą formą zajęć koła biblijnego są gry i zabawy dydaktyczne o tematyce biblijnej.