KOLONIE LETNIE W ŁEBIE - 24-30 VII 2013

W dniach 24-30 lipca 2013r. 30-osobowa grupa uczniów z naszej szkoły uczestniczyła w koloniach letnich w Łebie. Opiekunkami były panie: Ewa Paruzal, Dorota Kobeszko, Dominika Włodarczyk i Jolanta Kopczyńska.
W czasie wyjazdu dzieci miały możliwość oglądania morskich krajobrazów podczas rejsu po morzu statkiem "Brzydkie Kaczątko". Zwiedzaliśmy Jura Park w Łebie, gdzie podziwialiśmy naturalnych rozmiarów dinozaury, braliśmy udział w zajęciach w wiosce indiańskiej, pływaliśmy tratwami i uczestniczyliśmy w warsztatach "Pieczenia Dinociasteczek" i "Malowania piaskiem". Uczestnicy kolonii byli pod wrażeniem Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach, gdzie oglądaliśmy pokaz pieczenia chleba, kopania torfu i wyrabiania masła. Wszystko to w przepięknym otoczeniu zagród wsi słowińskiej.
Korzystając z pięknej, słonecznej pogody zażywaliśmy kąpieli morskich i słonecznych.
W czasie wyprawy do Sea Parku w Sarbsku oglądaliśmy stworzenia prehistoryczne w wymiarze 3D. Byliśmy świadkami karmienia kotików i fok.
Niewątpliwą atrakcją były gry i zabawy w centrum rozrywki, gdzie była m.in. możliwość przebycia trudnego toru na quadach oraz zwiedzania domu do góry nogami. W czasie wyjazdu mieliśmy również możliwość obejrzenia przedstawienia cyrkowego "Cyrku Europa". W drodze powrotnej zwiedzaliśmy Oceanarium w Gdyni oraz ORP Błyskawica i Daru Młodzieży.
Wróciliśmy do domu pełni wrażeń i niezapomnianych chwil okraszonych pięknem nadmorskiego krajobrazu.
(Autorką artykułu jest pani Jolanta Kopczyńska).

Zdjęcia z kolonii znajdują się w "Fotogalerii".