PUSTE TONERY

Projekt puste.com.pl - zbieramy puste tonery, tusze, zamienniki tuszy, oryginały
"NIE WYRZUCAJ JAK LECI PUSTYCH KARTRIDŻY I TONERÓW DO ŚMIECI"

1.Kolejna Druga Ogólnopolska Edycja Projektu puste.com.pl ruszyła 01.09.2011 r.
Na chwilę obecną przyłączyły się już 277 szkoły w Polsce.

2. Gdzie zbierać i jak zbierać puste tonery i puste kartridże?
Przede wszystkim, jeśli korzystasz z domowej drukarki nie wyrzucaj pustych kartridży oraz tonerów do kosza. Zbieraj - a zyskasz podwójnie. Zaangażuj w zbiórkę rodziców, rodzinę i znajomych. Spytaj czy przypadkiem w ich pracy nie ma "pustych". Pytaj o nie w okolicznych sklepach, bankach oraz biurach i prywatnych firmach. Duże ilości pustych tonerów oraz kartridży znajdują się w urzędach administracji publicznej takich jak Urząd Miasta czy Poczta i bankach.

3. Plan działania w poszukiwaniu pustych tuszy i tonerów:
Podstawą uzbierania dużych ilości pustych tonerów i kartridży jest systematyczność oraz przepływ informacji. Im częściej będziecie pytali i zabiegali o przekazanie pustych, tym bardziej będą o Was i Waszej inicjatywie pamiętały osoby przekazujące kartridże oraz tonery. Zamiast wyrzucać puste do kosza zaczną je odkładać. Ustalcie konkretne terminy odbioru odłożonych pustych np.: raz w miesiącu.
- rozgłoś w całej szkole o akcji zbierania pustych, wytłumacz po co to robimy i dlaczego;
- sprawdź w domu czy nie masz pustych tuszy lub tonerów;
- powiedz rodzicom - niech przyniosą puste kartridże i tonery z pracy;
- niech rodzice rozgłoszą w pracy, w swoich firmach - informując pracowników lub współpracowników o zbiórce pustych tuszy i tonerów;
- powiadom swoich kolegów i koleżanki z innych szkół, pozyskaj od nich puste tusze;
- pytaj w każdych sklepach, biurach, hurtowniach, aptekach, firmach prywatnych, stacjach paliw, urzędach itp. - pamiętaj, że tam właśnie trzeba szukać użytkowników drukarek, którzy drukują dokumenty, faktury, projekty i inne...
- im więcej osób będzie widziało o akcji zbierania pustych, tym więcej pozyskasz kartridży, tuszy, tonerów, zamienników, oryginalnych, atramentów itp...;
Dla nas liczy się każdy pusty toner lub kartridż. Zapraszamy wszystkich do włączenia się do akcji już dziś.

4. Zbierając puste tusze i tonery otrzymujesz cenne nagrody.
Każdy zebrany pusty kartridż lub toner jest przez nas sprawdzany i testowany. Na tej podstawie oceniamy ich wartość i przyznajemy odpowiednią ilość punktów. W systemie można wymienić punkty na atrakcyjne nagrody lub poinformować nas o innej propozycji nagrody której np. nie posiadamy w naszym systemie.

5. Jakie puste zbierać?
Zbieramy puste tonery i tusze następujących producentów: hp, samsung, lexmark, canon, brother, epson, xerox, minolta, dell.
Zbieramy zamienniki tuszy i tonerów, regenerowane tusze i tonery, chińskie tusze i tonery 100% new.
Puste pojemniki do większości kserokopiarek nie podlegają recyklingowi. Puste pojemniki do kserokopiarek są niepunktowane.

6. Przyłącz się do Projektu puste.com.pl i za puste kartridże i tonery sadź z nami drzewa.
1 kartridż lub 1 toner = 1 drzewo
Za każdy sprawny oryginalny toner do drukarki laserowej lub sprawny oryginalny kartridż do drukarki atramentowej sadzimy jedno drzewo. Drzewa sadzimy w wybranym rejonie Polski, po zakończeniu zbiórki pustych w danej edycji. Drzewa sadzimy w dniu Sprzątania Świata - Terminem tegorocznej akcji był 16-17-18 września 2011r. Mamy nadzieję, że z każdym następnym rokiem będziemy mogli sadzić coraz więcej drzew.

ZACZNIJ JUŻ DZIŚ!
Od 3 października 2011r. rozpoczynamy zbiórkę w naszej szkole.
Ogłaszamy konkurs na zbiórkę zużytych tonerów i kartridży do drukarek laserowych i atramentowych. Konkurs trwa od 3 X 2011r. do 31 V 2012r.
Zużyte tonery i inne pojemniki po atramencie przynosimy do sali 32 (do p. I. Borucińskiej), gdzie każdorazowo będą liczone i notowane.
Dla klas i uczniów, którzy przyniosą najwięcej tonerów i kartridży nagrody!