Wcześniejsze Finały WOŚP w KałuszynieFOTORELACJE
 • XX Finał WOŚP - 8 I 2012r.
 • XIX Finał WOŚP - 9 I 2011r.
 • XVIII Finał - 10 I 2010r.
 • XVII Finał - 11 I 2009r.
 • XVI Finał - 13 I 2008r.
 • XV FINAŁ - 14 I 2007r.

 • XX Finał WOŚP w Kałuszynie (rok 2012)

  JAK BIŁO SERCE W KAŁUSZYNIE...
  Teresa Kowalska - szef sztabu

  8 stycznia 2012 roku to już przeszłość. Dla sztabu WOŚP Kałuszyn to historyczna data, minęło bowiem 10 lat grania, a każdego roku było barwniej, lepiej i efektywniej.
  Od godziny ósmej 40 wolontariuszy wyruszyło w teren z zamiarem uzbierania jak najwięcej złotówek do puszek. Z młodymi wolontariuszami z Kałuszyna grali uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkół w Wielgolesie oraz pedagodzy i podopieczni szkoły im. Tyszki w Janowie. Efektem całodziennych spacerów młodszych i starszych o gorących sercach było uzbieranie kwoty 26 000 złotych. Najskuteczniejszym wolontariuszem okazał się Adaś Patocki - uczeń klasy V klasy Szkoły Podstawowej w Kałuszynie, w którego puszce znalazła się kwota 1871,36 złotych.
  Cały dzień był równie pracowity dla Domu Kultury w Kałuszynie, gdzie odbywały się imprezy towarzyszące XX Finałowi WOŚP. Już od godz. 12.00. miały tam miejsce koncerty i widowiska teatralno - muzyczne. Najpierw scenę opanowały przedszkolaki z Kałuszyna i uczniowie szkoły w Lipinach, którzy po swoich występach bawili się świetnie w grze z fantami, a ich opiekunowie spędzili mile czas w kawiarence "10 uderzeń serca".
  Od godz. 16.00 ponownie sala widowiskowa była pełna... Na scenie i na widowni. Koncertowali: Zespół Akord G, instrumentaliści z Domu Kultury, a potem tancerze Szkoły Podstawowej w Kałuszynie: ZPiT Kasianiecka, zespół teatralno - taneczny Eksplozja i wokalny Fleciki. Imprezę zamknęła Orkiestra Dęta im. bł. Jana Pawła II.
  Każda, choćby najkrótsza przerwa w koncercie była wykorzystywana na sprzedaż gadżetów i darów orkiestrowych, a sprzedano je na kwotę 11 337.00 zł. Najwięcej zapłacono za medal Grzegorza Polkowskiego, który zostanie wyeksponowany w Szkole Podstawowej w Kałuszynie. Duże sumy uzyskano także ze sprzedaży piłek z autografami polskich piłkarzy, czy z autografami uczestników ceremonii otwarcia Orlika w Kałuszynie.
  Z uwagi na jubileusz 10-lecia sztabu Kałuszyn wręczono 10 medali największym darczyńcom, którzy ze sztabem w Kałuszynie grają od zawsze. Do pamiątkowych medali /zaprojektowanych i wykonanych przez lokalnego rzeźbiarza pana Romana Ruśplo/ dołączono CERTYFIKAT DOBREGO SERCA.
  Cały dzień odbywał się Kiermasz Różności, na którym można było zakupić szydełkowe broszki, anioły, kompozycje i różane bukiety z bibuły oraz inne prace wykonane przez uczniów, nauczycieli i mieszkańców gminy Kałuszyn.
  Reprezentanci sztabu Kałuszyn wyjechali wczesnym rankiem do studia TVP, aby pokazać jak pracują na rzecz WOŚP, udzielili wówczas wywiadu dla portalu internetowego owsiaknet.pl
  Dzięki wolontariuszom i wszystkim ludziom dobrego serca w Kałuszynie uzbierano w tym roku, na ratowanie życia i zdrowia dzieci i ich mam, 41 tysięcy 359 zł 67 gr. Członkowie sztabu WOŚP i organizatorzy XX Finału w Kałuszynie są dumni z efektów swojej pracy i dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do tak ogromnego sukcesu.

  Film z wizyty w siedzibie Fundacji WOŚP w Warszawie - 29 XII 2011r. nagrany i zmontowany przez pana Pawła Chabierę
  (Aby obejrzeć film, najwygodniej jest kliknąć w link prawym przyciskiem myszy i wybrać polecenie "Otwórz w nowej karcie").

  Fotorelacja z wizyty w siedzibie Fundacji WOŚP w Warszawie - 29 XII 2011r.

  XIX Finał WOŚP w Kałuszynie (rok 2011)

  Po raz dziewiąty sztab w Kałuszynie zorganizował finał WOŚP - już XIX i jak zwykle mieszkańcy Kałuszyna nie zawiedli i okazali swoje wielkie serca.
  W niedzielę 9 I 2011r. od rana na ulicach pojawiło się 40 wolontariuszy (w tym siedmiu z Wielgolasu).
  Wyniki tegorocznej zbiórki w sztabie w Kałuszynie prezentują się następująco:
  - wolontariusze zebrali do puszek 18 812,68 zł, 18,94 euro, 11 dolarów, 4,3 rubla, 2 kuny, 2 pensy, 102 lity i 50 halerzy;
  - licytacje (w Kałuszynie i Wielgolesie) przyniosły nam 12 306 zł;
  - loteria fantowa zaowocowała kwotą 1351,40 zł;
  - kawiarenka "Pod złotym zegarem" zarobiła 816,90;
  - zaś turniej tenisa stołowego zagrał za 276,53 zł.
  Ogólna suma zebranych w Kałuszynie pieniędzy to: 33 563,51 zł, 18,94 euro, 11 dolarów, 4,3 rubla, 2 kuny, 2 pensy, 102 lity i 50 halerzy. DZIĘKUJEMY!!!

  Serce WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY bije w KAŁUSZYNIE i dla KAŁUSZYNA
  Katarzyna Berska
  O Kałuszynie mówi się nawet wtedy, gdy nic ważnego nie dzieje się w Polsce, mówi się, bo w tym niewielkim miasteczku zawsze jest coś, co wzbudza zainteresowanie przyjezdnych oraz aktywizuje lokalną społeczność.
  W styczniu tym czymś okazał się być XIX FINAŁ WOŚP. Już od wczesnych godzin porannych uczniowie Szkoły Podstawowej w Kałuszynie oraz zainteresowane pomocą w kweście dzieciaki z Zespołu Szkół w Wielgolesie zbierali pieniądze do orkiestrowych puszek. Z identyfikatorami, zawsze pod opieką dorosłych, przemierzali ścieżki miasta i gminy, by zebrać jak najwięcej oraz pomóc dzieciom z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi.
  W programie Finału każdy znalazł coś dla siebie. Najmniejsze serduszka biły już o 12.00, kiedy to w Miejskim Domu Kultury rozpoczęto imprezy towarzyszące, podczas których można było wziąć udział w loterii fantowej oraz posilić się w kawiarence pysznymi domowymi wypiekami i innymi słodkościami.
  Ogromny, orkiestrowy, złoty zegar odliczał czas między miniinscenizacjami tanecznymi wszystkich grup Przedszkola Publicznego w Kałuszynie. Nakręcona Ochotnicza Straż Pożarna zaproponowała Maluchom przejażdżki wozem bojowym, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, a fundusze z wylicytowanych biletów zostały przekazane do puszek. W trakcie dwóch kolejnych godzin zmagali się ze sobą (już na terenie Szkoły Podstawowej) najlepsi tenisiści stołowi gminy. Turniej prowadzony przez prezesa Victorii Kałuszyn zakończył się wręczeniem pucharów zwycięzcom już podczas Wieczornej Imprezy Finałowej, która poprzedzona została koncertem kałuszyńskiej Orkiestry im. Jana Pawła II. Opiekunki zespołów artystycznych działających przy Szkole Podstawowej: KASIANIECKI, FLECIKÓW, EKSPLOZJI oraz grup taneczno-wokalno-instrumentalnych funkcjonujących przy Miejskim Domu Kultury przygotowały specjalnie na uroczystość XIX finału program artystyczny pod wdzięczną nazwą "Bal u Arlekina", by wspólnie grając również bawić się. Zamiłowanie do muzyki ujawniło się w barwnej i wesołej scenicznej przygodzie z piosenką i tańcem z lat 60 i 70 tych.
  Ważną część całego finału w Kałuszynie stanowiła licytacja wielu interesujących przedmiotów i usług, wśród których znalazły się koszulki WOŚP, kubki, zeszyty, kalendarze, obrazy, niektóre z autografami Jurka Owsiaka. Dużą popularnością cieszyły się prace dzieci wykonane na warsztatach rzezbiarskich z lokalnym artystą - kwiaty, anioły, ptaki. Największe zainteresowanie wzbudziła jednak piłka z podpisami znanych osobistości świata sportu, między innymi Kazimierza Górskiego czy Andrzeja Strejlaua. Niespodzianką "z ostatniej chwili" okazało się drewniane serce, wykonane przez jednego z rodziców uczennicy kałuszyńskiej podstawówki z wygrawerowanym napisem SERCE KALUSZYNA 2011, początkowo stanowiło ono prezent dla Prezesa Fundacji WOŚP Jurka Owsiaka, który dziękując za hojność i dobre serca mieszkańców gminy podpisał gadżet i przekazał na licytację. Serce wylicytował Burmistrz i od 10 stycznia 2011 roku znalazło ono swoje miejsce w Urzędzie Miejskim.
  Ogółem Sztab w Kałuszynie: 40 wolontariuszy, kilkudziesięciu zaangażowanych wolontariuszy wspierających w postaci nauczycieli Szkoły Podstawowej w Kałuszynie oraz instytucje wspomagające: Miejski Dom Kultury, Przedszkole Miejskie, Ochotnicza Straż Pożarna, Victoria Kałuszyn dzięki ofiarności wszystkich ludzi o dobrych sercach zebrał 33 tysiące 563 złote i 55 groszy - w tym 19 tysięcy znalazło się w puszkach wolontariuszy (w tym ponad 5 tysięcy z Wielgolasu) a pozostała reszta pochodziła ze sprzedaży gadżetów orkiestrowych oraz organizacji imprez towarzyszących.
  Szefowa Sztabu tak podsumowuje XIX Finał: "Jestem dumna z tego, że mieszkam w Kałuszynie, szczególnie mocno właśnie w dzień finału WOŚP, kiedy okazuje się, że mieszkańcy mają ogromnie wrażliwe i otwarte na pomoc drugiemu człowiekowi serca. Gramy już 9 lat, w przyszłym roku będzie, więc 10-lecie i już zastanawiam się czym zaskoczyć naszych przyjaciół sponsorów, którzy cały czas grają z nami". Zdaniem Teresy Kowalskiej recepta na sukces jest prosta: kreatywny Dyrektor Szkoły Podstawowej z doskonałymi pomysłami, zainteresowany działaniami Dyrektor Miejskiego Domu Kultury, aktywne koleżanki i koledzy, wiele małych i większych serc wolontariuszy, współpraca pomiędzy instytucjami - to wszystko sprawia, że w każdym człowieku z tej małej miejscowości bije BEZCENNE OGROMNE GORĄCE SERCE KAŁUSZYNA.
  XVIII Finał WOŚP w Kałuszynie (rok 2010)
  XVIII Finał WOŚP przeszedł do historii. Jak zwykle mieszkańcy i przyjaciele Kałuszyna nie zawiedli i okazali swoje wielkie serca zasilając konto Fundacji WOŚP i pomagając dzieciom z chorobą nowotworową.
  . Wstępne wyniki tegorocznej zbiórki w sztabie w Kałuszynie prezentują się następująco:
  - wolontariusze zebrali do puszek 12480,23 zł;
  - licytacje przyniosły nam 9070 zł;
  - loteria fantowa zaowocowała kwotą 961,5 zł;
  - kawiarenka "Pod gorącym sercem świata" zarobiła 583,1 zł;
  - zaś turniej tenisa stołowego zagrał za 150 zł.
  Ogólna wstępna suma zebranych w Kałuszynie pieniędzy to: 23.245,09 zł.
  Po dokładnym zliczeniu pieniędzy możemy już podać oficjalną sumę, jak zebraliśmy w Kałuszynie podczas XVIII Finału WOŚP. Sztab przekazał do Fundacji 23.058 zł. DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, KTÓRZY PRZYCZYNILI SIĘ DO ZEBRANIA TAK DUŻEJ KWOTY PIENIĘDZY.

  XVII Finał WOŚP w Kałuszynie (rok 2009)
  XVII Finał WOŚP już za nami. Padły kolejne rekordy, co nas bardzo cieszy. Ogółem zebraliśmy 32 736,86 zł. Koszty przygotowania Finału i imprez towarzyszących wyniosły 3000 zł. Do Fundacji WOŚP przekazaliśmy 29 736,86 zł. Pochodzą one ze zbiórki pieniędzy do puszek przez 40 wolontariuszy, ze sprzedaży darów i usług, z kawiarenki "Pod gorącym serduszkiem" , z loterii fantowej i z turnieju tenisa stołowego.
  Wolontariusze, którzy zebrali największe kwoty to: Marta Kowalczyk z Mrozów - 2 797,88 zł, Izabela Kot z Wielgolasu - 1 396,82 zł i Jan Boruciński z Kałuszyna - 876,41 zł.
  Warto wspomnieć o jeszcze jednym rekordzie. Za buty Artura Boruca bracia Zagórscy z Kałuszyna zapłacili 7000 zł. Dobrze, że wśród nas są ludzie o wielkich sercach. Wszystkim, którzy wspomogli XVII Finał WOŚP nawet małym groszem bardzo gorąco dziękujemy!!!


  XVI Finał WOŚP w Kałuszynie (rok 2008)
  13 stycznia 2008r. podczas XVI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Kałuszynie zostały pobite rekordy. Po raz kolejny okazało się, że mieszkańcy Kałuszyna i okolic mają ogromne serca, za które wszystkim gorąco dziękujemy. Tego dnia ważne były też pieniądze, więc warto wspomnieć, ile zebraliśmy.
  33 wolontariuszy zebrało do puszek 7440,34 zł
  Z loterii fantowej i kawiarenki "Pod dobrą gwiazdą" udało się nam uzyskać 1483, 50 zł
  Największy zastrzyk gotówki nastąpił podczas licytacji gadżetów orkiestrowych, usług i darów rzeczowych od wielu sponsorów. Z licytacji otrzymaliśmy 8029 zł. Nie możemy tutaj nie wspomnieć o przedmiocie, który wzbudził największe emocje podczas licytacji i o osobach, które wylicytowały ową rzecz. Bracia Zagórscy (Paweł, Maciej i Marcin) za rękawice piłkarza Artura Boruca zapłacili 3.500 zł. Robi wrażenie, prawda?
  W sumie sztab w Kałuszynie działający przy naszej szkole zebrał 13 stycznia i przelał na konto fundacji WOŚP 16 952, 84 zł, co na jednego mieszkańca naszego miasteczka daje średnio 5,89 zł.
  Wolontariusze, którzy zebrali najwyższe kwoty do swoich puszek to: Michał Polkowski (533,34 zł), Joanna Dytkowska(484,52 zł), Joanna Wierzbicka (445,61 zł), Natalia Wąsowska (325,82 zł) i Paweł Gomółka (310,88 zł).
  Reprezentacja wolontariuszy z Kałuszyna wspólnie z p. Raczyńską wręczyli na antenie TVP 2 "Koziołkowy order serca" dla Jurka Owsiaka.
  Dziękujemy sponsorom, wolontariuszom, artystom z przedszkola, szkoły, Domu Kultury, orkiestrze dętej i wszystkim, którzy tego dnia otworzyli swoje serca i portfele.

  XV Finał WOŚP w Kałuszynie (rok 2007)
  Już po raz piąty graliśmy w Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ( w tym roku XV). 32 wolontariuszy kwestowało od 6 rano. Po raz kolejny okazało się, że w Kałuszynie i okolicy nie brakuje ludzi dobrej woli. W sumie wolontariusze zebrali do puszek 8411, 63 zł.
  Najwięcej zebrała Joanna Wierzbicka - 844,71 zł; Patrycja Przesmycka - 641,03 zł i Michał Polkowski - 517,62 zł.
  Ale zawartość puszek wolontariuszy to nie wszystko. Przez cały dzień w Domu Kultury trwały występy dzieci i młodzieży, koncerty zespołów m.in. "Wanda i banda", odbywała się licytacja gadżetów orkiestrowych i prac plastycznych, działała kawiarenka "Pod dobrą gwiazdą", loteria fantowa i punkt makijażu karnawałowego.
  Praca kilkudziesięciu ludzi (m.in. nauczycieli naszej szkoły i pracowników Domu Kultury) przyniosła efekty. Po zsumowaniu wszystkich zebranych pieniędzy możemy ogłosić, że sztab w Kałuszynie do Fundacji WOŚP wysłał 12 777,63 zł. Bardzo się cieszymy z takiej kwoty i chcemy bardzo gorąco podziękować wszystkim, którzy otworzyli swoje serca i portfele.

  XIV Finał WOŚP w Kałuszynie (rok 2006)
  8 I 2006r. po raz kolejny w Kałuszynie grała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Sztab, który został utworzony w Szkole Podstawowej, podał oficjalne wyniki. Na konto Fundacji z Kałuszyna wpłynęło 12 411 zł (średnio na jednego mieszkańca naszego miasteczka przypada 4,28zł). Uważamy, że jest to powód do dumy.
      Najlepszym wolontariuszem okazał się Przemysław Broniarek z kl. VB, który do swojej puszki zebrał 519zł.

  XIII Finał WOŚP w Kałuszynie (rok 2005)
  W styczniu 2005r. po raz trzeci nasza szkoła grała w Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Musimy się pochwalić - w naszym małym miasteczku udało się w sumie zebrać 12 249,65 zł.

  XII Finał WOŚP w Kałuszynie (rok 2004)

  W 2004r. po raz drugi braliśmy udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Zebraliśmy mniej pieniędzy niż rok wcześniej ale nasz zapał i zaangażowanie na pewno nie było mniejsze!

  XI Finał WOŚP w Kałuszynie (rok 2003)
  W 2003 roku po raz pierwszy nasza szkoła brała udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Sprzedawaliśmy kartki świąteczne, stroiki, haftowane obrazki, zespół artystyczny wystawił "Jasełka", chór nauczycielski dał koncert kolęd, 12 I przez cały dzień kwestowaliśmy. Możemy się pochwalić, że sztab w Kałuszynie zebrał w sumie ok. 14,5 tys zł. Niezły wynik!